SDR0703-100KL
5S-SDR0703-100KL
SDR0703-100KL
FIXED IND 10UH 1A 170 MOHM SMD
Product Description
Series:SDR0703
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:1.4A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:170 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:23 @ 2.52MHz
Operating Temperature:36MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.256"" L x 0.177"" W (6.50mm x 4.50mm)","0.106"" (2.70mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated