SDR0604-680KL
5S-SDR0604-680KL
SDR0604-680KL
FIXED IND 68UH 620MA 520 MOHM
Product Description
| Series: | SDR0604 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 68|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 620mA |
| Q @ Freq: | 840mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 520 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 22 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 10MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.228"" L x 0.228"" W (5.80mm x 5.80mm)","0.189"" (4.80mm)" |