SDR0604-560KL
5S-SDR0604-560KL
SDR0604-560KL
FIXED IND 56UH 680MA 420 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 56|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 680mA |
| Q @ Freq: | 900mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 420 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 22 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 11MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.228"" L x 0.228"" W (5.80mm x 5.80mm)","0.189"" (4.80mm)" |