SDR0503-682JL
5S-SDR0503-682JL
SDR0503-682JL
FIXED IND 6.8MH 34MA 80 OHM SMD
Product Description
Series:SDR0503
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:6.8mH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):34mA
Q @ Freq:45mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:80 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:40 @ 252kHz
Operating Temperature:1MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.189"" W (5.00mm x 4.80mm)","0.130"" (3.30mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated