SDR0503-681KL
5S-SDR0503-681KL
SDR0503-681KL
FIXED IND 680UH 140MA 7.5 OHM
Product Description
Series:SDR0503
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:680|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):140mA
Q @ Freq:160mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:7.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 796kHz
Operating Temperature:4MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.189"" W (5.00mm x 4.80mm)","0.130"" (3.30mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated