SDR0503-472JL
5S-SDR0503-472JL
SDR0503-472JL
FIXED IND 4.7MH 40MA 48 OHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7mH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 40mA |
| Q @ Freq: | 50mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 48 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 252kHz |
| Operating Temperature: | 1MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.189"" W (5.00mm x 4.80mm)","0.130"" (3.30mm)" |