SDR0503-332JL
5S-SDR0503-332JL
SDR0503-332JL
FIXED IND 3.3MH 45MA 38 OHM SMD
Product Description
| Series: | SDR0503 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3mH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 45mA |
| Q @ Freq: | 62mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 38 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 252kHz |
| Operating Temperature: | 2MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.189"" W (5.00mm x 4.80mm)","0.130"" (3.30mm)" |