SDR0503-153JL
5S-SDR0503-153JL
SDR0503-153JL
FIXED IND 15MH 20MA 168 OHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 15mH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 20mA |
| Q @ Freq: | 32mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 168 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 79.6kHz |
| Operating Temperature: | 1MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.189"" W (5.00mm x 4.80mm)","0.130"" (3.30mm)" |