SDR0503-150ML
5S-SDR0503-150ML
SDR0503-150ML
FIXED IND 15UH 1.05A 190 MOHM
Product Description
Series:SDR0503
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.05A
Q @ Freq:1.26A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:190 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 2.52MHz
Operating Temperature:27MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.189"" W (5.00mm x 4.80mm)","0.130"" (3.30mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated