SDR0403-270KL
5S-SDR0403-270KL
SDR0403-270KL
FIXED IND 27UH 710MA 520 MOHM
Product Description
Series:SDR0403
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:27|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):710mA
Q @ Freq:1A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:520 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:23 @ 2.52MHz
Operating Temperature:17MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.177"" L x 0.157"" W (4.50mm x 4.00mm)","0.126"" (3.20mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated