SDR0403-180ML
5S-SDR0403-180ML
SDR0403-180ML
FIXED IND 18UH 840MA 340 MOHM
Product Description
Series:SDR0403
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:18|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):840mA
Q @ Freq:1.3A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:340 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:25 @ 2.52MHz
Operating Temperature:23MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.177"" L x 0.157"" W (4.50mm x 4.00mm)","0.126"" (3.20mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated