SDR0302-470KL
5S-SDR0302-470KL
SDR0302-470KL
FIXED IND 47UH 360MA 1.27 OHM
Product Description
Series:SDR0302
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):360mA
Q @ Freq:400mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.27 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:23 @ 2.52MHz
Operating Temperature:17MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.110"" W (3.00mm x 2.80mm)","0.110"" (2.80mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated