SCRH73-121
5S-SCRH73-121
SCRH73-121
FIXED IND 120UH 490MA 890 MOHM
Product Description
| Series: | SCRH73 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 120|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 490mA |
| Q @ Freq: | 490mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 890 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.307"" W (7.80mm x 7.80mm)","0.138"" (3.50mm)" |