SCRH73-100
5S-SCRH73-100
SCRH73-100
FIXED IND 10UH 1.68A 72 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SCRH73 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.68A |
| Q @ Freq: | 1.68A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 72 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.307"" W (7.80mm x 7.80mm)","0.138"" (3.50mm)" |