SCRH62B-8R0
5S-SCRH62B-8R0
SCRH62B-8R0
FIXED IND 8UH 1.46A 120 MOHM SMD
Type:-
Inductance:8|ìH
Tolerance:"-20%, +40%"
DC Resistance (DCR):1.46A
Q @ Freq:1.15A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:120 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.256"" L x 0.252"" W (6.50mm x 6.40mm)","0.126"" (3.20mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated