SCRH62B-5R5
5S-SCRH62B-5R5
SCRH62B-5R5
FIXED IND 5.5UH 1.8A 96 MOHM SMD
Type:-
Inductance:5.5|ìH
Tolerance:"-20%, +40%"
DC Resistance (DCR):1.8A
Q @ Freq:1.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:96 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.256"" L x 0.252"" W (6.50mm x 6.40mm)","0.126"" (3.20mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated