SCRH62B-100
5S-SCRH62B-100
SCRH62B-100
FIXED IND 10UH 1.38A 150 MOHM
Product Description
Series:SCRH62B
Function:-
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.38A
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:150 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.256"" L x 0.252"" W (6.50mm x 6.40mm)","0.126"" (3.20mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated