SCRH5D28R-5R0
5S-SCRH5D28R-5R0
SCRH5D28R-5R0
FIXED IND 5UH 3.38A 31.1 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 5|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 3.38A |
| Q @ Freq: | 1.85A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 31.1 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.248"" L x 0.244"" W (6.30mm x 6.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |