SCRH5D28R-180
5S-SCRH5D28R-180
SCRH5D28R-180
FIXED IND 18UH 1.76A 101.5 MOHM
Product Description
| Series: | SCRH5D28R |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 18|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1.76A |
| Q @ Freq: | 1.05A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 101.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.248"" L x 0.244"" W (6.30mm x 6.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |