SCRH124B-8R2
5S-SCRH124B-8R2
SCRH124B-8R2
FIXED IND 8.2UH 4.4A 34 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SCRH124B |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 8.2|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 4.4A |
| Q @ Freq: | 4.6A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 34 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.189"" (4.80mm)" |