SCRH124-101
5S-SCRH124-101
SCRH124-101
FIXED IND 100UH 1.36A 308 MOHM
Product Description
Series:SCRH124
Function:-
Type:-
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.36A
Q @ Freq:1.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:308 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.177"" (4.50mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated