SCRH124-100
5S-SCRH124-100
SCRH124-100
FIXED IND 10UH 4.1A 28 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SCRH124 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4.1A |
| Q @ Freq: | 4.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 28 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.177"" (4.50mm)" |