SCRH103R-100
5S-SCRH103R-100
SCRH103R-100
FIXED IND 10UH 2.75A 58 MOHM SMD
Product Description
Series:SCRH103R
Function:-
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2.75A
Q @ Freq:2.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:58 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.413"" L x 0.406"" W (10.50mm x 10.30mm)","0.122"" (3.10mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated