SCR74B-151
5S-SCR74B-151
SCR74B-151
FIXED IND 150UH 970MA 940 MOHM
Product Description
Series:SCR74B
Function:-
Type:-
Inductance:150|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):970mA
Q @ Freq:440mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:940 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.327"" L x 0.295"" W (8.30mm x 7.50mm)","0.197"" (5.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated