SCR105B-101
5S-SCR105B-101
SCR105B-101
FIXED IND 100UH 1.42A 340 MOHM
Product Description
| Series: | SCR105B |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.42A |
| Q @ Freq: | 720mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 340 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.413"" L x 0.374"" W (10.50mm x 9.50mm)","0.217"" (5.50mm)" |