SCMD4D08-4R7
5S-SCMD4D08-4R7
SCMD4D08-4R7
FIXED IND 4.7UH 960MA 270 MOHM
Product Description
| Series: | SCMD4D08 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 960mA |
| Q @ Freq: | 900mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 270 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.252"" L x 0.197"" W (6.40mm x 5.00mm)","0.039"" (1.00mm)" |