Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsSignal Transformer SCIHP1367-4R7M
SCIHP1367-4R7M
5S-SCIHP1367-4R7M
SCIHP1367-4R7M
FIXED IND 4.7UH 13.5A 11.2 MOHM
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):13.5A
Q @ Freq:25A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:11.2 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,200kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.543"" L x 0.508"" W (13.80mm x 12.90mm)","0.264"" (6.70mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated