Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsSignal Transformer SCIHP1040-1R0M
SCIHP1040-1R0M
5S-SCIHP1040-1R0M
SCIHP1040-1R0M
FIXED IND 1UH 28A 4 MOHM SMD
Product Description
Series:SCIHP1040
Function:-
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):28A
Q @ Freq:28A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:4 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,200kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.453"" L x 0.402"" W (11.50mm x 10.20mm)","0.157"" (4.00mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated