SCIHP0718-1R0M
5S-SCIHP0718-1R0M
SCIHP0718-1R0M
FIXED IND 1UH 7A 18.5 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SCIHP0718 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 7A |
| Q @ Freq: | 11.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 18.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,200kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.287"" L x 0.268"" W (7.30mm x 6.80mm)","0.071"" (1.80mm)" |