SCH74-150
5S-SCH74-150
SCH74-150
FIXED IND 15UH 2.66A 83 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SCH74 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 2.66A |
| Q @ Freq: | 2.1A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 83 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.287"" W (8.00mm x 7.30mm)","0.205"" (5.20mm)" |