SCH53-100
5S-SCH53-100
SCH53-100
FIXED IND 10UH 1.5A 160 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SCH53 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.5A |
| Q @ Freq: | 1.23A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 160 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.213"" W (6.00mm x 5.40mm)","0.126"" (3.20mm)" |