SCEP125U-5R6
5S-SCEP125U-5R6
SCEP125U-5R6
FIXED IND 5.6UH 9A 13.5 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SCEP125U |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 5.6|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 9A |
| Q @ Freq: | 9.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 13.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.508"" L x 0.508"" W (12.90mm x 12.90mm)","0.228"" (5.80mm)" |