SCEP125-2R5
5S-SCEP125-2R5
SCEP125-2R5
FIXED IND 2.5UH 15A 3.8 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SCEP125 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 2.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 15A |
| Q @ Freq: | 10A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 3.8 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.508"" L x 0.508"" W (12.90mm x 12.90mm)","0.228"" (5.80mm)" |