SCEP105H-2R5
5S-SCEP105H-2R5
SCEP105H-2R5
FIXED IND 2.5UH 7.8A 18 MOHM SMD
Product Description
Series:SCEP105H
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:2.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):7.8A
Q @ Freq:14A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:18 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.409"" W (10.40mm x 10.40mm)","0.220"" (5.60mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated