SCB73C-1R0
5S-SCB73C-1R0
SCB73C-1R0
FIXED IND 1UH 6.6A 19 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 6.6A |
| Q @ Freq: | 3.12A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 19 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.291"" L x 0.291"" W (7.40mm x 7.40mm)","0.138"" (3.50mm)" |