SCB73C-100
5S-SCB73C-100
SCB73C-100
FIXED IND 10UH 2.52A 80 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SCB73C |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.52A |
| Q @ Freq: | 1.34A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 80 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.291"" L x 0.291"" W (7.40mm x 7.40mm)","0.138"" (3.50mm)" |