SC75B-560
5S-SC75B-560
SC75B-560
FIXED IND 56UH 1.3A 240 MOHM SMD
Type:-
Inductance:56|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.3A
Q @ Freq:940mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:240 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.319"" L x 0.287"" W (8.10mm x 7.30mm)","0.217"" (5.50mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated