SC75B-391
5S-SC75B-391
SC75B-391
FIXED IND 390UH 500MA 1.77 OHM
Type:-
Inductance:390|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:360mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.77 Ohm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.319"" L x 0.287"" W (8.10mm x 7.30mm)","0.217"" (5.50mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated