SC75B-390
5S-SC75B-390
SC75B-390
FIXED IND 39UH 1.55A 160 MOHM
Product Description
| Series: | SC75B |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 39|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.55A |
| Q @ Freq: | 1.1A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 160 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.319"" L x 0.287"" W (8.10mm x 7.30mm)","0.217"" (5.50mm)" |