SC75B-271
5S-SC75B-271
SC75B-271
FIXED IND 270UH 600MA 1.11 OHM
Product Description
Series:SC75B
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:270|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):600mA
Q @ Freq:420mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.11 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.319"" L x 0.287"" W (8.10mm x 7.30mm)","0.217"" (5.50mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated