SC63CB-100
5S-SC63CB-100
SC63CB-100
FIXED IND 10UH 2.56A 50 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC63CB |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.56A |
| Q @ Freq: | 1.49A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 50 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.248"" L x 0.244"" W (6.30mm x 6.20mm)","0.138"" (3.50mm)" |