SC62CB-100
5S-SC62CB-100
SC62CB-100
FIXED IND 10UH 1.82A 80 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC62CB |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.82A |
| Q @ Freq: | 1.07A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 80 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.248"" L x 0.244"" W (6.30mm x 6.20mm)","0.098"" (2.50mm)" |