SC54B-560
5S-SC54B-560
SC54B-560
FIXED IND 56UH 820MA 420 MOHM
Type:-
Inductance:56|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):820mA
Q @ Freq:680mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:420 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.240"" L x 0.220"" W (6.10mm x 5.60mm)","0.191"" (4.85mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated