SC54B-470
5S-SC54B-470
SC54B-470
FIXED IND 47UH 1A 370 MOHM SMD
Product Description
Series:SC54B
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:720mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:370 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.240"" L x 0.220"" W (6.10mm x 5.60mm)","0.191"" (4.85mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated