SC54B-121
5S-SC54B-121
SC54B-121
FIXED IND 120UH 640MA 930 MOHM
Product Description
| Series: | SC54B |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 120|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 640mA |
| Q @ Freq: | 480mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 930 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.240"" L x 0.220"" W (6.10mm x 5.60mm)","0.191"" (4.85mm)" |