SC54B-120
5S-SC54B-120
SC54B-120
FIXED IND 12UH 1.9A 120 MOHM SMD
Product Description
Series:SC54B
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:12|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.9A
Q @ Freq:1.4A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:120 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.240"" L x 0.220"" W (6.10mm x 5.60mm)","0.191"" (4.85mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated