SC53LC-151
5S-SC53LC-151
SC53LC-151
FIXED IND 150UH 460MA 1.24 OHM
Product Description
| Series: | SC53LC |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 150|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 460mA |
| Q @ Freq: | 210mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.24 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.209"" L x 0.209"" W (5.30mm x 5.30mm)","0.118"" (3.00mm)" |