SC53FU-5R6
5S-SC53FU-5R6
SC53FU-5R6
FIXED IND 5.6UH 1.86A 91 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 5.6|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1.86A |
| Q @ Freq: | 2A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 91 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.205"" L x 0.205"" W (5.20mm x 5.20mm)","0.126"" (3.20mm)" |