SC53FU-4R7
5S-SC53FU-4R7
SC53FU-4R7
FIXED IND 4.7UH 2A 89 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 2A |
| Q @ Freq: | 2.3A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 89 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.205"" L x 0.205"" W (5.20mm x 5.20mm)","0.126"" (3.20mm)" |