SC53FU-120
5S-SC53FU-120
SC53FU-120
FIXED IND 12UH 1.36A 169 MOHM
Product Description
| Series: | SC53FU |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 12|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.36A |
| Q @ Freq: | 1.2A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 169 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.205"" L x 0.205"" W (5.20mm x 5.20mm)","0.126"" (3.20mm)" |